Ocak 10, 2011

Atandım mı ne ? Hem de memleketime =)


Ahh ahh... Bu blog ne ahlarla dolu yazılar gördü. Kpss benden ne dolu dolu eleştiriler aldı bu zamana kadar kim bilir. Bunca zamandır bloga yazı yazmamamın sebebini hep ders çalışmama bağladım durdum. Sonra aniden bugün hatırlayıverdim bir blogum olduğunu. Bayadır yazmamışım yine. Ama geçen sürede neler oldu neler...

Mesela en bomba haber benim öğretmen olarak atanmış olmam, hem de kadrolu kadrolu atanmış olmam. Bundan , çok değil , sadece üç beş ay önce kpss belasına ve kopya meselelerine lanetler savururken ben, birden bire atanmış olmamın şapşallığını yaşıyorum epeydir. Bu duruma birden bire alışamamamın temel sebebi aslında memleketime atanmış olmam. Mersin'de yaşarken sık sık Osmaniye'ye gelir giderdik. Özellikle de bu geliş gidişler tatil dönemlerine rastladığı için çok keyifli geçerdi. Ben de yakın olsun diye ilk sıralara yazdım Osmaniye'yi. Nerden bilebilirdim ki atanacağımı ! Ben daha sonraki tercihlerim falan gelir diye düşünüyordum aslında.

Her neyse atanmam çok iyi oldu tabi ki. Aynı akşam bavulumu topladım ve hooopp sabaha buradaydım. Atama gününden sadece bir gün sonra göreve başlayıverdim. Okul müdürüm bile bu kadar çabuk göreve başlamama şaşırdı. Okulum hacimce tahminimden daha büyük, fakat nüfusça oldukça küçüktü. Sadece iki yüz küsür öğrencinin eğitim aldığı okulum, çok hoş bir çamlık manzarasına sahip. Ama havalar soğuk olduğu için pek çamlık havası alamıyoruz orası ayrı.


Haftada dört gün dersim var ve zaten geçmiş yıllarda da özel eğitim kurumlarında çalıştığım için pek zorluk yaşadığım söylenemez. Devlete atanmamın en zor kısmı şimdilik bitmek bilmeyen evrak işleri. İşim sürekli resmi kurumlardan hallediliyor. Şaka değil bir ay boyunca elimde kağıtlar oradan oraya savruldum. Tabi bunun temel sebebi daha yeni atanmış olmam. Umarım her yıl bu kadar evrak işim olmaz. Olsa da sorun değil zaten neyin nerede nasıl yapılması gerektiğini epey öğrendim. Artık acemi çaylak falan değil eskinin KPSS mağduru şimdinin süper güçlere sahip yegane İngilizce Öğretmeniyim ehehe !

Okul maceralarımı da sonraki günlerde paylaşayım bari, çünkü şimdi yazılı hazırlamam lazım .

BİTTİ !Hiç yorum yok: